Clothing Accessories

Różnice między RGB oraz CMYK

RGB
Zarówno RGB, jak i CMYK reprezentują skróty dwóch rodzajów systemów kolorów. Podstawową różnicą między RGB, a także CMYK polega na tym, że ten pierwszy jest wykorzystywany do wyglądu cyfrowego, a także drugiego jest reprezentatywna dla świata drukowania.
RGB lub czerwony ekologiczny niebieski-reprezentuje ten obszar kolorów wykorzystywany do monitorów komputerowych, systemów wideo, telewizji, telefonów komórkowych itp. System kolorów RGB składa się z: 100%czerwony+100%zielony+100%niebieski = biały. Nie ma miejsca na czerń.
Atrybuty RGB: – kolory addytywne; – żywe tony; – 3 kanały: czerwony, zielony, niebieski. – Mniejsze rozmiary danych.
CMYK
System kolorów CMYK oznacza Cyan, Magenta, Żółty, a także K, jest dla czerni. Poprzez integrację 100%cyjan+100%magenta+100%żółty = czarny, który nie jest w 100%czysty czarny, jednak ciemnoszary. Dodając Kolorowy system K (czarny), wynik będzie najlepszy czarny, podobnie jak w przypadku RGB, gdy wynik kombinacji trzech kolorów jest w 100% biały.
Atrybuty CMYK: – Odejmują kolory; – wielkie tony; – Tylko metoda dla mediów drukowanych – 4 kanały: cyjan, magenta, żółty, czarny.
Różnice
Tak więc, jeśli jakakolwiek osoba rozpocznie styl koloru, a także oznacza utrzymanie go w cyfrowym świecie, można korzystać z trybu RGB, bez względu na to, jakiego programu używasz, Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw lub Quark Express. Ale jeśli twoja praca jest do celów drukowania, najlepszą metodą jest najpierw przekonwertowanie go w tryb CMYK, aby spojrzeć na metodę, którą wyświetli na papierze. W każdym razie nie można uzyskać najlepszego dopasowania między zdjęciem, które widzisz na ekranie komputera (na przykład), a także dokładnie to samo zdjęcie na druku. W takim przypadku istnieją pewne punkty, które można wziąć pod uwagę, które mogą wpływać na kolory obrazu na papierze: metoda wykonana jest ustawienia ekranu, jakość papieru, jego biały stopień, jeśli jest błyszczący lub płaski. Nawet jeśli jest to niemożliwe, możesz uzyskać najbliższe dopasowanie do ekranu, jak to możliwe, zmieniając/przekształcając tryb danych na CMYK. Oto dwa przykłady dla Photoshopa, a także Adobe Illustrator.
Adobe Photoshop
Jeśli dane już istnieją, wybierz zgodność z opcjami menu: obraz> Tryb> CMYK.

Podczas uruchamiania nowych danych wybierz CMYK dla trybu przed kliknięciem OK.

Adobe Illustrator
W przypadku istniejących danych wybierz Edytuj> Wybierz wszystkie, a następnie filtr> kolory> Konwertuj na CMYK.

W przypadku nowego pliku wybierz dane> nowe, a także wybierz kolor CMYK dla trybu kolorów.

0/5 (0 recenzji)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *