Uncategorized

Tradycyjna sztuka vs sztuka cyfrowa

, ponieważ żyjemy w stuleciu zdominowanym przez innowacje technologiczne, sama sztuka otrzymała nowe horyzonty kreatywne. Ale te nowe zalety nie zostały uznane za tak korzystne dla sztuki przez niektórych konserwatywnych miłośników sztuki, którzy uważają, że jeśli sztuka nie zostanie stworzona przy użyciu konwencjonalnych narzędzi (pióra, olejów, akwareli itp.), Nie można uznać sztuki prawdziwej sztuki (prawdziwie w sugerowaniu rozpoznawania jego rzeczywistych wartości).
Nawet jeśli obraz, projekt lub szkic są tworzone przy użyciu konwencjonalnych narzędzi, tylko ołówku i papieru lub tabletu do rysowania, oba zastanawiają się w taki sam sposób, jak twórczy wysiłek i talent artysty. Z powodu tej technologii naprawdę obraża się, że wiele osób udaje, że „zostań artystami” tylko dlatego, że on/ona może łatwo połączyć pędzle Photoshop. Główne pytanie brzmi: ile talentu tej osoby znajduje odzwierciedlenie w tym powstałym dziele sztuki? To zależy w dużej mierze od osoby stojącej za technologią. Jeśli osobą, która chce tworzyć sztukę za pomocą komputera, jest artystą, powstały kawałek cyfrowych rzeczy jest sztuka, bez artysty, rysowanie i manipulowanie programami nie może nic zrobić. W niektórych przypadkach bardzo trudno jest rozpoznać prawdziwych artystów a tymi, którzy po prostu bawią się narzędziami oferowanymi przez programy cyfrowe. Są też niektórzy artyści, którzy udają, że ich sztuka jest całkowicie innowacyjna, abstrakcyjna lub przekracza granice wyobraźni, usuwając mieszanki elementów abstrakcyjnych i wreszcie nazywają ją sztuką. Limity decydowania są w rzeczywistości kruche, ponieważ wszystko, co uważa się za sztukę, jest wybrane jako cenne, innowacyjne lub absolutnie bezwartościowe, według subiektywnych punktów widzenia, a projekt, który jest uważany za całkowitą bzdury, może wyglądać absolutnie fantastycznie w In W Instalsic opinia niektórych innych. To prawda o wszystkich rodzajach gustów.
Do tego wielu artystów jest nadal przywiązanych do tych wrażliwych uczuć, które daje konwencjonalna sztuka, intymność między sobą a pustym papierem, proces przekształcania papieru przed twoimi oczami, dotknięcia go, brudnym lub owijaniem, gdy wszystko pójdzie źle . Są to uczucia, których nie można doświadczyć przed monitorem. Ale chociaż sztuka współczesna jest wykonana z prawdziwych i fałszywych artystów, utalentowanych i oszustów, innowacyjnych lub kopiowanych kotów, nie możemy zignorować korzyści, jakie przyniosła technologia cyfrowa. Sztuka cyfrowa jest również uważana za sztukę przyszłości, ponieważ oferuje artystom nieograniczone możliwości rozszerzenia swojej wyobraźni i pokazania nam szalonych i fantastycznych rzeczy, które może zrobić, używając myszy, tabletu rysunkowego i jego umiejętności. Te rzeczy można uznać za złe i „złe” tylko przez tych artystów, którzy malowali całe życie w konwencjonalnym starym stylu i nie mogą zaakceptować lub nie mogą dostosować się do nowych technik. Sztukę cyfrową można uznać za innowacje również dla klasycznego podejścia do procesu: programy takie jak Adobe Photoshop, Illustrator, After Effect, a nie mówić o 3D, 3D Studio Max i Maya zapewnia artystom liczne szczotki elektroniczne, narzędzia pióra, nieograniczone kolory i kombinacja , które sprawiają, że ich życie i proces stworzenia są znacznie prostsze i przyjemne.
Niesamowite ilustracje i obrazy, które wydawały się niemożliwe do stworzenia w przeszłości, są możliwe za pomocą nowych technologii. Postępy, jakie osiągnie cyfrowy artysta, w dzisiejszych czasach w dziedzinie fantasy/science fiction jest oszałamiający. Mimo to istnieją również akty węglowe lub portrety, które dla widza niosą głębokie emocje estetyczne. Ludzie mogą powiedzieć, że kiedy artysta tworzy cyfrowe dzieło sztuki, to dzieło sztuki można drukować lub sprzedawać w różnych formach w nieograniczonej liczbie identycznych kopii, a jednocześnie ten element, który jest tak niezbędny dla miłośników sztuki wizualnej jest utracone: wyjątkowość. Należy jednak pamiętać, że kopie licznych znanych konwencjonalnych obrazów zostały ręcznie stworzone przez samych malarzy, kupując, aby zaspokoić jak najwięcej kolekcjonerów. Prawdopodobnie w przyszłości sztuka cyfrowa będzie również uważana za konwencjonalną. Ale dziś decyzja artystów jest wybór sposobów wyrażania ich talentu.

0/5 (0 recenzji)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *